Czyszczenie i konserwacja rynien

Z deszczówką często jest tyle samo kłopotów, co związanych z nią korzyści. I choć z wielkim powodzeniem można ją wykorzystywać, choćby w pracach ogrodniczych, jej poprawne odzyskiwanie, gromadzenie czy rozprowadzanie po posesji stanowi wyzwanie. Jakie są najprostsze metody na... więcej »
Efektywnie działający system odprowadzania wody deszczowej to nie tylko rynny oraz rury spustowe. Do orynnowania często potrzebne są dodatkowe elementy – w zależności od budowy orynnowania, często niezbędne. Jednym z takich elementów jest osadnik rynnowy. Osadnik rynnowy – zwany... więcej »
Liście igliwie, szyszki, czy błoto - jeśli pozwolimy na to, by te i inne jesienne pozostałości zalegały w rynnach naszego domu, na własne życzenie narażamy się na koszty związane między innymi z remontem elewacji. Warto więc poświęcić kilka chwil, by odpowiednio przygotować się... więcej »
Rynny najlepiej jest sprawdzić dwa razy do roku – wiosną i przed zimą. Poniżej analizujemy metody konserwacji w zależności od tego, co może zalegać w naszych rynnach w danym okresie. Zalegające liście Jeśli mieszkamy w sąsiedztwie drzew liściastych musimy duży nacisk położyć na... więcej »
Sprawnie działający system rynnowy to podstawa bezpieczeństwa naszego domu, dlatego też należy regularnie przeprowadzać konserwacje i czyszczenie rynien oraz rur spustowych. Dla wielu takie zabiegi mogą z pozoru wydawać się zbędne, przecież rynna to tylko kawałek plastiku czy... więcej »