Infografiki

Odwodnienie grawitacyjne, awaryjne bądź podciśnieniowe - to trzy najpopularniejsze sposoby odwodnienia dachu płaskiego. więcej »
Woda to niezbędny składnik organizmów żywych. Zawartość wody w ciele dorosłego człowieka wynosi aż 70% i choć sama w sobie nie stanowi substancji odżywczej, składniki mineralne, które się w niej znajdują, konieczne są do prawidłowego funkcjonowania.  Człowiek nie jest w stanie... więcej »
Dach - to główna, górna część budynku, która jest niezbędnym elementem konstrukcyjnym. Zadaniem dachu jest przykrycie i ochrona przed warunkami atmosferycznymi. Pokrycie dachowe może być wykonane z różnych materiałów, najczęściej stosuje się dachówkę, blachodachówkę lub blachę... więcej »
Woda to bardzo cenny i niezbędny element naszego życia, dlatego warto zastanowić się nad tym, w jaki sposób można ograniczyć jej zużycie, a tym samym zaoszczędzić pieniądze. Poniżej prezentujemy kilka prostych sposobów na oszczędzanie wody w gospodarstwie domowym. Grunt to dobre... więcej »
Gromadzenie nadmiaru wody opadowej czyli tzw. deszczówki zapewnia wiele korzyści dla gospodarstwa domowego związanych z oszczędnością wody  i tym samym z ograniczeniem wydatków. Ponadto woda deszczowa jest miękka, przez co idealnie nadaje się do mycia szyb, okien, samochodów nie... więcej »
Z uśmiechem, ale na poważnie przedstawiamy kilka ciekawych faktów na temat rynien. więcej »
Rynny to istotny element dachu, który choć często niezauważany, pełni kluczową rolę w zapewnianiu bezpieczeństwa domu poprzez skuteczne odprowadzanie wody deszczowej. Mimo trwałych materiałów, z którego produkowane są systemy rynnowe, są one narażone na niszczące działanie... więcej »
Słońce, deszcz oraz zjawiska atmosferyczne to jedne z najczęściej podejmowanych tematów w rozmowach międzyludzkich, ale czy ktoś zastanawiał się kiedyś w jakie miejsca w Polsce są najbardziej deszczowe?  Postanowiliśmy to sprawdzić i przedstawić wyniki na infografice.  Być może... więcej »
Prezentujemy Państwu pierwszą infografikę z nowego cyklu porad zatytułowaną "Na dachu znanych budowli... jest co odwadniać!". Zastanawialiście się kiedyś jaki system rynnowy byłyby potrzebny do odwodnienia dachów w najbardziej rozpoznawalnych budynkach świata takich jak grecki... więcej »