Podbitki dachowe (inaczej podsufitki)

Jedną z najbardziej istotnych kwestii podczas montażu podbitki dachowej jest wentylacja, czyli umożliwienie przepływu powietrza dzięki specjalnym otworom. O czym należy pamiętać przed zakupem materiałów i przystąpieniem do pracy? Swoboda przepływu powietrza Wentylacja podsufitki... więcej »
Podbitka sufitowa, czyli panele kryjące okap dachu, może być prawdziwą ozdobą domu. Oczywiście pod warunkiem, iż zostanie ona solidnie i bezpiecznie zamontowana. Na całe szczęście, montaż podsufitki nie musi być wcale bardzo trudnym i wymagającym przedsięwzięciem. Pod warunkiem... więcej »
Osoby, którym zależy zarówno na estetycznym wykończeniu dachu, jak i lepszej ochronie konstrukcji, mogą sięgnąć po rozwiązania – szczególnie popularne są zaś podbitki i nadbitki. Różnica między podbitką i nadbitką kryje się już w samych nazwach. Choć obydwie osłaniają... więcej »
Okucie deski czołowej to obróbka blacharska o wymiarach 265 mm x 2000 mm wykonana z blachy ocynkowanej o grubosci 0,5 mm. Pokryta jest drewnopodobną folią Renolit w kolorze podsufitki Galeco DECOR. Jej dolna część wyprofilowana została na kształt listwy "J" dostępnej w systemie... więcej »
Zabudowy okapu dachowego można dokonać na wiele sposobów, jednak najczęściej wybieranym przez inwestorów jest zastosowanie podsufitki, która przeważnie jest wykonana z drewna, a coraz częściej również tworzywa sztucznego np. z PVC. Oba rozwiązania materiałowe mają swoje wady i... więcej »
1. Jakie funkcje pełni podbitka dachowa? Podbitka dachowa lub inaczej podsufitka to element wykończeniowy dachu, który widoczny jest od spodu okapu dachowego. Pełni ona głównie funkcję ochronną i izolacyjną. Chroni więźbę dachową i krokwie przed nadmiernym nasłonecznieniem,... więcej »
Podczas budowy domu bierzemy pod uwagę nie tylko jego wielkość i funkcjonalność, ale także wygląd. Dlatego warto zadbać, by wykończenie dachu naszego domu było estetyczne i dobrze dobrane do pozostałych elementów budynku. Jednym ze sposobów na eleganckie wykończenie okapu... więcej »