Wybór systemów rynnowych

Współczesne możliwości polskiego rynku systemów odprowadzania wody deszczowej są właściwie nieograniczone – nie ma takiego produktu, którego nie dałoby się znaleźć, nie ma takiego domu, do którego nie udałoby się dopasować orynnowania tak, aby świetnie współgrało z jego bryłą... więcej »
Charakterystyka materiału – jak wybrać rynny? Doskonale wiemy, że głównym zadaniem systemu rynnowego jest ochrona domu i skuteczne odprowadzanie wody deszczowej. Aby mogły nam służyć przez długi czas, należy wybrać trwały materiał. Rynny i rury spustowe są bowiem narażone na... więcej »
Obecne trendy w budownictwie krążą wokół kolorów szarości, czerni i bieli. Styl skandynawski narzuca dodatkowo drewniane i szklane detale. Do tego prosta forma i kształt kwadratu lub prostokąta. W tym całym kolorystycznym stonowaniu, warto skupić się na detalach takich jak rynna... więcej »
Rynny kwadratowe to alternatywa dla tradycyjnego półokrągłego kształtu orynnowania. W Polsce istnieje kilku producentów, którzy oferują Klientom takie rozwiązanie. Jednym z nich jest firma Galeco, która jako pierwsza wprowadziła rynnę kwadratową w ujęciu systemowym, co oznacza,... więcej »
Alternatywą przy obliczaniu powierzchni dachu i doborze rynien, obok tradycyjnego wyliczania według wzoru, może być bezpłatna aplikacja Galeco Kalkulator orynnowania. Jest to łatwa w obsłudze instrukcja, która online krok po kroku poprowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Z... więcej »
Za efektywność i wydajność  odprowadzania wody deszczowej z połaci dachu odpowiada przede wszystkim rozmiar systemu rynnowego oraz tzw. profil rynnowy. W zależności od kształtu przekroju rynny, system jest w stanie sprawnie odprowadzić mniej lub więcej wody z konkretnej... więcej »
Proces doboru rynien składa się z kilku etapów takich jak wybór materiału, z którego wykonany jest system rynnowy, dostosowanie wielkości i średnicy rynien do powierzchni dachu, wybór koloru orynnowania oraz producenta systemu itd. O ile efekt końcowy, jakim jest montaż systemu... więcej »