Galeco STAL2 to system rynnowy oparty na kwadratowym profilu rynny i rury spustowej. Nowa rynna kwadratowa Galeco daje możliwość uzyskania nowoczesnego i estetycznego wyglądu domu z okapem.

Jest to możliwe dzięki maskownicy podsufitkowej, zatrzaskiwanej na haki doczołowe, która zasłania przednią część rynny, dając tym samy efekt gładkiego wykończenia okapu.

 

Łącznik dylatacyjny

Łącznik doczołowy jest to innowacyjne rozwiązanie Galeco umożliwiające szczelne połączenie rynien o profilu kwadratowym. Zastosowanie uszczelki umożliwia zachowanie dylatacji między łączonymi rynnami przy jednoczesnym zapewnieniu 100% szczelności systemu.

Dzięki zastosowaniu listków montażowych, rynnę wpina się w łącznik na zasadzie dźwigni, co gwarantuje szczelne przyleganie jej do dna łącznika.

Nowy łącznik Galeco może również pełnić funkcję haka doczołowego dzięki wzmocnionej stalowej konstrukcji i otworom montażowym.

 

Rynny kwadratowe w systemie rynnowym Galeco STAL 2

 

Dedykowana maskownica podsufitkowa

Specjalnie zaprojektowany hak doczołowy posiada zamki w jego dolnej części, dzięki czemu można zatrzasnąć w nim maskownicę podsufitkową. Maskownica jest elementem, który w każdej chwili można zdemontować w celu przeprowadzenia prac konserwatorskich.

Ponadto dolna część maskownicy została wyprofilowana na kształ listwy J, dostępnej w systemie podsufitki Galeco DECOR, co umożliwia w bardzo łatwy sposób wsunięcie panelu podbitki dachowej i tym samym estetyczne wykończenie okapu.

 

Rozmiary rynien kwadratowych w systemie Galeco STAL 2

Informacja o rozmiarze

System rynnowy Galeco STAL2  125/80x80 służy do orynnowania domów jednorodzinnych, budynków mieszkalnych i małych obiektów przemysłowych. Dzięki kwadratowemu profilowi rynna jest bardziej wydajana niż konkurencyjne rynny 125 mm o profilu okrągłym. Prostokątna rura została zaprojektowana z myślą o nowoczesnych rozwiązaniach idealnie komponujących z bryłą budynku.

 

 

Tabela wydajności
 

Ustawienia rury spustowej 125 / 80
 skrajne 90 m2
centralne 180 m2

 

 

Przekrój montażu na dachu bez okapu

 

Przekrój montażu na dachu z okapem

 

Przekrój montażu na dachu bez okapu Przekrój montażu na dachu z okapem

 

 

Kolorystyka

W zależności od pokrycia dachowego lub elewacji oferujemy trzy wersje kolorystyczne systemu z rynną kwadratową. Na zamówienie istnieje możliwość lakierowania maskownicy na dowolny kolor z palety RAL.

Kolor RAL   Kolor Galeco Materiał Kolor
~ RAL 8017 E Czekoladowy brąz STAL Czekoladowy brąz
~ RAL 9005 B Czarny STAL Czarny
~ RAL 7015 A Grafitowy STAL Grafitowy

Treść niniejszego materiału nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów prawa i powinna być interpretowana wyłącznie jako informacja.