Dobór orynnowania przy pomocy kalkulatora systemów rynnowych

Alternatywą przy obliczaniu powierzchni dachu i doborze rynien, obok tradycyjnego wyliczania według wzoru, może być bezpłatna aplikacja Galeco Kalkulator orynnowania. Jest to łatwa w obsłudze instrukcja, która online krok po kroku poprowadzi użytkownika przez kolejne etapy. Z pomocą kalkulatora można obliczyć powierzchnię dachu, ustawić lokalizacje rur spustowych, a także dobrać kolor systemu rynnowego, dachu i stolarki okiennej. Wynikiem procesu kalkulacji jest lista elementów systemu rynnowego, pomagająca we wstępnym oszacowaniu kosztu orynnowania.

Krok pierwszy: Wybierz dom z interesującym Cię typem dachu. Bryłę możesz dowolnie obracać, by potwierdzić trafność wyboru, a w przypadku korekty, łatwo usunąć schemat za pomocą przycisku RESET.

Krok drugi: Wprowadź jak najdokładniejsze wymiary dachu. Wartość P w ostatnim wierszu wskaże całkowite pole powierzchni dachu do odwodnienia.

Krok trzeci: Wyznacz miejsca w których planujesz montaż rur spustowych. W tym celu wybierz kursorem ścianę i ustal położenie rury wprowadzając jej odległość od lewej lub prawej krawędzi elewacji. Wprowadź grubość ocieplenia budynku, jego wysokość oraz długość okapu.

Krok czwarty: Wprowadzone dane pozwolą na ustalenie, który system rynnowy Galeco będzie odpowiedni dla twojego dachu. Aktywne będą tylko te systemy i rozmiary, które są w stanie optymalnie odprowadzić wodę deszczową z obliczonej powierzchni. Systemy nie będące w stanie odprowadzić wody ze względu na zbyt mały rozmiar są nieaktywne.

Krok piąty: Wygenerowane obliczenia zapisz na dysku lub wydrukuj.

Przejdź do kalkulatora systemów rynnowych.