Kim jesteśmy

Jako czołowy dostawca systemów odprowadzania wody deszczowej, dążymy do zaspokojenia potrzeb klientów poprzez profesjonalną obsługę, zaangażowanie i entuzjazm oraz ciągłe poszukiwanie nowatorskich rozwiązań.
W swojej działalności kierujemy się zasadami etyki, a zadowolenie klientów i satysfakcja pracowników jest dla nas celem nadrzędnym.

Szczepan Buryło
Prezes Zarządu

Firma Galeco Sp. z o.o. powstała w 1996 roku i jest przedsiębiorstwem prywatnym ze 100% udziałem kapitału polskiego.
Specjalizuje się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji systemów odprowadzania wody deszczowej z dachów skośnych i płaskich. Naszymi flagowymi produktami są innowacyjne systemy "kwadratowe" jak: Galeco DACHRYNNA, BEZOKAPOWY, STAL2 i PVC2, a także tradycyjne półokrągłe systemy rynnowe jak: Galeco STAL, PVC, LUXOCYNK. Ponadto mamy w swojej ofercie systemy odwadniania dachów płaskich, blachodachówkę modułową Galeco RIGA oraz podbitkę dachową Galeco NOVA. Do firmy Galeco dołączyła również nowa marka systemów rynnowych Q STALYO.

Systemy orynnowania Galeco posiadają charakterystyczny kształt rynny, której brzegi wywinięte są do wewnątrz. Takie rozwiązanie zapobiega przelewaniu się wody podczas obfitych opadów. Ponadto należy podkreślić, że produkty Galeco charakteryzują się dużą wytrzymałością oraz odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz na odbarwianie. Produkty odporne są na korozję, działanie wielu kwasów, zasad i soli oraz innych związków, które mogą być rozpuszczalne w wodzie deszczowej.

W swojej ofercie Galeco proponuje m.in. tradycyjne, półokrągłe systemy rynnowe: system Galeco PVC, rynny Galeco STAL ze stali powlekanej, które są produktem odnoszącym spore sukcesy na rynku krajowym i rynkach eksportowych. Firma oferuje również ekonomiczny system rynnowy Galeco LUXOCYNK.

Galeco jest również prekursorem w produkcji nowatorskiego zintegrowanego systemu Galeco DACHRYNNA oraz kompletnych systemów rynnowych o profilu kwadratowym. Kwadratowe rynny dostępne są w systemie rynnowym Galeco DACHRYNNA,  BEZOKAPOWY, Galeco STAL2 oraz Galeco PVC2, a także w marce Q STALYO. 

Bogatą ofertę uzupełnia system odwadniania dachów płaskich Galeco DACHY PŁASKIE, oferta blachodachówki modułowej Galeco RIGA, blachodachówki modułowej GALECO BROSA, oraz Galeco NOVA - podsufitka dachowa PVC na najwyższym poziomie jakościowym.

W ciągu swojej działalności Galeco systematycznie poszerzało zasięg działania poprzez otwieranie nowych placówek handlowych. W chwili obecnej obsługuje klientów poprzez osiem Regionalnych Biur Handlowych zlokalizowanych w: Gdyni, Mikołowie, Płocku. Poznaniu, Puławach, Tarnowie (w Ładnej), Radzyminie pod Warszawą i Wrocławiu. Taki układ terytorialny zapewnia klientom optymalne zaopatrzenie w produkty i pozwala zachować pełną elastyczność w działaniu.

Ciągłą dostępność towarów w tych punktach gwarantuje odpowiedni system dostaw, specjalnie opracowany i ciągle ulepszany przez specjalistów od logistyki.

Galeco jest aktywne również na rynkach zagranicznych od 2001 roku. Kierunkami strategicznymi dla przedsiębiorstwa są rynki Rosji i Ukrainy. Firma posiada dwie spółki zależne - Galeco Hungaria na Węgrzech oraz Galeco Ukraina. Galeco za pośrednictwem dystrybutorów i kontrahentów obecne jest również na Litwie i Łotwie, w Wielkiej Brytanii, Czechach, Słowacji, Rumunii, Mołdawii, Islandii, Kazachstanie i Rumunii. Najnowsze kierunki ekspansji firmy to Turcja, Anglia i Tadżykistan.

Oferujemy korzystne warunki współpracy. Bogata oferta produktów, terminowe dostawy, sprawne rozliczenia to wszystko jest gwarancją owocnej współpracy, a więc i sukcesu na wielu płaszczyznach działalności.

Stawiamy na jakość swoich produktów oraz na doświadczenie i wysokie kwalifikacje pracowników.

Potwierdzeniem jakości i rzetelności firmy są liczne dyplomy i certyfikaty premiujące jakość, uczciwość i solidność naszej firmy.

Odzwierciedleniem filozofii firmy jest charakterystyczne logo, które podkreśla optymistyczny charakter naszej firmy. Kierując się mottem "uśmiech na deszcz" sugerujemy, iż na wszystko można znaleźć dobre rozwiązanie i z uśmiechem podchodzić nawet do niesprzyjających warunków otoczenia. To jest nasz sposób na budowanie przyjaznego wizerunku firmy. Chcemy by nasza nazwa kojarzyła się z profesjonalizmem połączonym z pozytywnym nastawieniem.