Dlaczego blachodachówka jest lepszą alternatywą od blachy

Już od wielu lat blaszane pokrycia dachowe cieszą się dużą popularnością. Jednak ponieważ na rynku mamy dwa rozwiązania, blachodachówki i blachę trapezową, wybór konkretnego pokrycia dachowego może sprawiać problemy. Ty też się nad tym zastanawiasz i nie wiesz, co będzie lepsze? Eksperci z branży zazwyczaj polecają wybór dachówek modułowych. Sprawdź już teraz, jakie aspekty przemawiają na ich korzyść!

Ponadprzeciętna wytrzymałość – to gwarantuje zarówno blachodachówka, jak i blacha trapezowa!

Okazuje się, że o wyborze konkretnego materiału na pokrycie dachowe nie zawsze decydują parametry techniczne. Biorąc pod uwagę wytrzymałość, zarówno blachodachówka, jak i blacha trapezowa, mają ją na podobnym poziomie. To samo dotyczy szczelności, która w obu przypadkach jest doskonała.

Zaletą blaszanych pokryć dachowych jest również ich relatywnie niska waga. W efekcie szybciej, łatwiej i taniej buduje się konstrukcję przeznaczoną do ich montażu. Instalacja jest prostsza także z tego powodu, że materiały prościej wnieść na dach, nawet jeśli jest bardzo wysoki.

Co ważne, dachówka modułowa jest ocynkowana i pokrywana specjalną powłoką antykorozyjną. Dzięki temu jest odporna na działanie trudnych warunków atmosferycznych, wykazując się ponadprzeciętną żywotnością. Oczywiście wygląda to identycznie w przypadku blachy trapezowej. Co w takim razie sprawia, że blachodachówki są lepszym wyborem?

Wyjątkowa estetyka dachówek modułowych – to ma znaczenie!

Estetyka, tak, to słowo klucz w przypadku dokonywania wyboru pomiędzy tymi blaszanymi pokryciami dachowymi. Trudno dziwić się temu, że właściciele domów chcą, aby zwieńczenie budynku dobrze się prezentowało. Jeśli dach jest spadzisty, a obecnie takie są najpopularniejsze, wybór blachodachówek jest najlepszy.

Zaleca się, aby montować je na połaci o kącie nachylenia wynoszącym przynajmniej 12°. Takie pokrycie dachowe jest dobrze widoczne, a dachówki modułowe świetnie imitują ich ceramiczne odpowiedniki.

Estetyka blachy trapezowej pozostawia wiele do życzenia. Jest tańsza, ale z racji gorszego wyglądu poleca się ją głównie na dachy bardziej płaskie.

Zadbaj o prawidłowy montaż blachodachówek

Pamiętaj, że trwałość blaszanego pokrycia dachowego zależy nie tylko od jakości zastosowanego materiału. Zdecydowanie najważniejszy jest tutaj prawidłowy montaż. Jeśli szykujesz się do układania dachówki modułowej, zawsze stosuj się do zaleceń montażowych producenta. Powinieneś m.in.:

  • odpowiednio przygotować dach, w tym zająć się listwowaniem,
  • zainstalować wydajny system rynnowy,
  • prawidłowo układać blachodachówki,
  • dokładnie uszczelnić newralgiczne punkty, takie jak styki pokrycia dachowego z kominami, murkami czy oknami.

Wybierz modułowe dachówki od Galeco z 55-letnią gwarancją!

Nadal masz wątpliwości, czy dachówka modułowa będzie trwałym pokryciem dachowym? W takim razie postaw na rozwiązania oferowane przez naszą firmę Galeco. Proponujemy nowoczesne, estetycznie wykonane, solidne i dobrze zabezpieczone blachodachówki. Najlepszym dowodem ich wysokiej jakości jest aż 55-letnia gwarancja, której udzielamy. Skontaktuj się z nami i już dziś skorzystaj z oferty!