5 najlepszych przykładów kreatywnego wykorzystania rynien

DIY czyli z angielskiego „do it yourself” to dziś trend, którego skala przerasta nasze najśmielsze wyobrażenia. Moda, aby samemu wykonywać przedmioty codziennego użytku jest popularna właściwie wszędzie, a w Internecie znalazła swoje królestwo. To właśnie w sieci znaleźć można najbardziej inspirujące projekty i sposoby na przerobienie jednej rzeczy, w coś całkowicie innego. Nawet fragment rynny!

Choć tą najważniejsza funkcją orynnowania jest odprowadzanie wody deszczowej i zabezpieczanie domu oraz działki, sposobów na jej zastosowanie jest znacznie więcej. Oto kilka najciekawszych pomysłów na to, jak niepotrzebny fragment rynny zamienić w oryginalny przedmiot:

1. Doniczka na zioła lub kwiaty

large_kreatywne-rynny-01.jpgDo tego projektu niezbędny jest fragment aluminiowej rynny, docięty na pożądaną długość odpowiednio wzmocnionymi nożycami. Boki należy zabezpieczyć dobrze dociśniętymi zaślepkami oraz silikonowym uszczelniaczem.

 

2. Osłonka na kiełkujące rośliny

large_kreatywne-rynny-02.jpgW okresie wiosennym, kiedy kapryśna pogoda może spowodować spustoszenie w budzącym się do życia ogrodzie, niezbędne bywa zabezpieczenie delikatnych, dopiero kiełkujących roślin. Jeśli nie posiadamy profesjonalnych osłon, możemy pomóc sobie fragmentem rynny, którą doskonale przysłonimy roślinki przed mocnym deszczem, śniegiem, gradem czy wiatrem.

 

3. Półka na narzędzia

large_kreatywne-rynny-03.jpgAby wykonać bardzo praktyczną półkę na narzędzia lub szpargały, które niekoniecznie chcemy na co dzień oglądać leżące na wierzchu, potrzebować będziemy kilku fragmentów równo dociętej rynny oraz dwóch desek. Boki rynien zabezpieczamy zaślepkami i uszczelniamy, a następnie przykręcamy do desek, nadając projektowi wygląd zbliżony do drabiny. Całość malujemy na jeden kolor.

 

4. Osłona do kabli

large_kreatywne-rynny-04.jpgSkręcające się kable to zmora każdego biura. Aby je uporządkować wystarczy fragment rynny, którą należy przykręcić do wewnętrznej, tylnej części nóg biurka, tak aby stabilnie opierało się ono na ścianie. We wnętrzu rury można schować kable, dzięki czemu będą one zabezpieczone oraz znikną z pola widzenia.

 

5. Piknikowy stolik na napoje

large_kreatywne-rynny-05.jpgDo jego wykonania posłuży nam fragment rynny docięty na odpowiednią długość i zabezpieczony po bogach zaślepkami i silikonem, oraz stół piknikowy wykonany z drewnianych desek. Ze stołu usuwamy centralną deskę, a w tak powstałą szczelinę wkładamy rynnę wypełnioną lodem. Dla bezpieczeństwa, rynnę należy przymocować wkrętami z blachy do stołu.

 

To tylko kilka interesujących pomysłów na to, jak w niecodzienny sposób wykorzystać fragmenty rynien. Jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia!