Blachodachówka modułowa – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Wygodna w układaniu nawet na konstrukcjach o nieregularnych kształtach i łatwa w montażu, a do tego trwała oraz estetyczna. To zalety, które sprawiają, że blachodachówka modułowa cieszy się olbrzymią popularnością na rynku produktów budowlanych. Wybór właściwego wariantu jest bardzo ważny. To od niego zależy, czy będzie się zadowolonym z wyglądu swojego domu. W końcu dach wpływa na prezencję całego budynku. Na jakie aspekty zwracać uwagę przy zakupie dachówki? Które właściwości mają największe znaczenie? Sprawdź!

Parametry materiału dachówki modułowej

Na trwałość pokrycia w dużym stopniu wpływa grubość. Absolutne minimum, jakie powinna spełniać dachówka modułowa, by można było mówić o jej wytrzymałości, wynosi 0,4 mm. Próg ten wyznacza norma PN-EN 14782. Im grubszy produkt, tym większa odporność mechaniczna, a tym samym żywotność poszycia. Idealnie, kiedy blacha zabezpieczona jest dodatkową powłoką, która stanowi ochronę przed uszkodzeniami oraz szkodliwym działaniem czynników atmosferycznych. 

Blachodachówka modułowa – na co zwracać uwagę przy zakupie?

Sposób montażu blachodachówki 

Od tego, jaki sposób montowania przewidział producent, zależy czas potrzebny na ułożenie pokrycia oraz estetyka dachu. Na wstępie trzeba wybrać, jakie moduły Cię interesują. Dostępne są jedno- lub dwuczęściowe. Korzystanie z tych drugich ułatwia pracę i przyspiesza jej wykonywanie. Blachodachówka może być instalowana przy pomocy wkrętów łączących poszczególne moduły. Jednak takie rozwiązanie jest już dość przestarzałe i powoli przestaje być stosowane. Coraz większą popularnością cieszą się warianty na zakładkę, w których kolejne elementy poszycia scala się na zamek. 

Wybór takiego modelu umożliwia nie tylko dużo wygodniejszy montaż, ale również poprawia estetykę dachu. Na dachówce modułowej nie widać wtedy wystających śrub, dlatego warto wybierać wersje zatrzaskowe. 

Żywotność koloru

To, jaki kolor powinna mieć blachodachówka modułowa, jest kwestią osobistych preferencji i dopasowania go do elewacji. Należy jednak zwrócić uwagę, czy producent przewidział gwarancję na trwałość wyglądu swojego wyrobu. Jeśli nie, zachodzi podejrzenie, że szybko straci on swoją piękną prezencję, barwa wyblaknie lub pokryje się przebarwieniami. Warto stawiać na artykuły, które objęte są gwarancją, by przez długi okres cieszyć się estetycznym dachem. Wybierając dachówkę modułową Galeco RIGA, możesz mieć pewność wieloletniej trwałości.

Stawiaj na jakość!

Tylko kupno wysokiej jakości pokrycia zapewni Ci satysfakcję. Dlatego zapoznaj się z informacjami technicznymi o blachodachówce modułowej RIGA, którą można nabyć w sklepie Galeco i zobacz wszystkie jej zalety! Jest to model łączony na zamek, bez konieczności stosowania wkrętów. Grubość płytki wynosi 0,5 mm, a dodatkowo jest ona pokryta poliestrową powłoką, co przekłada się na wysoką wytrzymałość i żywotność. Oferujemy kilka wersji kolorystycznych, dzięki czemu można bez trudu dopasować produkt do swoich oczekiwań. Zaletami dachówki jest płaska powierzchnia, co zapewnia jej nowoczesny wygląd i ponad pięćdziesięcioletnia gwarancja!