Obecne trendy w budownictwie krążą wokół kolorów szarości, czerni i bieli. Styl skandynawski narzuca dodatkowo drewniane i szklane detale. Do tego prosta forma i kształt kwadratu lub prostokąta. W tym całym kolorystycznym stonowaniu, warto skupić się na detalach takich jak rynna, która nie koniecznie musi być szara!
Moc koloru
Galeco w swojej ofercie posiada szeroką gamę kolorystyczną produktów. Ich wybór zależy pośrednio od materiału, z jakiego wykonane są rynny. Decydując się na rynny PVC dostajemy do wyboru gamę 8 kolorów, na które składają się: czarny, miedziany, ciemnobrązowy, grafitowy, biały, jasnopopielaty, ciemnoczerwony oraz czekoladowy brąz. Natomiast rynny stalowe są dostępne w 9 kolorach: czarny, miedziany, ceglasty, ciemnobrązowy, czekoladowy brąz, biały, ciemnoczerwony, grafitowy, ciemnozielony. Takie zestawy kolorystyczne pozwalają nam dowolnie komponować rynnę z kolorem elewacji czy dachu. Dla zwolenników elegancji i minimalizmu dostępne są również rynny ocynkowane w kolorze naturalnego srebra. Wykonane ze stali i pokryte powłoką cynkową są najbardziej ekonomicznym wyborem z jednoczesną gwarancją wysokiej jakości użytkowania. W swojej ofercie Galeco posiada również propozycje dla wymagających estetów, którzy budują nowoczesny dom – są to rynny kwadratowe dostępne w kolorze czarnym, grafitowym i czekoladowym brązie, idealnie komponujące się ze współczesnymi trendami architektury.
Sposób doboru
Sprawdzonym tłem, do którego pasuje większość kolorów jest biała elewacja. Najważniejsze jest, aby barwy nie zlewały się ze sobą, dlatego wybór ciemnych kolorów jest w tym wypadku bardzo korzystny. Gdy pokrycie dachowe jest w kolorze czarnym, to pozwala ono wyeksponować sąsiadujące z nim barwy. Tym samym podkreśla ich intensywność. W tym wypadku świetnie sprawdzą się rynny ciemnoczerwone, białe i miedziane. Kiedy dominującymi kolorami na zewnątrz domu są szarości, bez problemu dobierzemy do nich białe, miedziane czy grafitowe rynny. Właściwością koloru szarego jest wydobycie na pierwszy plan intensywnych barw. Możliwości aranżacyjnych jest wiele i wszystko zależy od wyobraźni inwestora lub projektanta.