Jaka podbitka do dachu z blachodachówki?

Domy jednorodzinne często zwieńczone są dachami wystającymi poza obrys budynku. W ten sposób powstają okapy, które można wykończyć tzw. podbitką. Wykonuje się ją z wielu materiałów i choć z punktu widzenia prawa budowlanego nie jest wymagana, tak spełnia wiele istotnych funkcji i warto ją zamontować. Sprawdź już teraz, jaka podsufitka będzie najlepsza w przypadku pokrycia dachowego z blachodachówki modułowej.

W jakim celu montuje się podbitki dachowe?

Najważniejszym celem montażu podbitki dachowej jest poprawa estetyki okapu. Odpowiednio wykonana zakrywa konstrukcję dachu wykończonego np. dachówką modułową i ciekawie komponuje się z wyglądem budynku. Jednak ma także inne zalety, z których najważniejsze to:

  • uniemożliwianie gnieżdżenia się w szczelinach okapów ptaków, nietoperzy oraz owadów,
  • zabezpieczanie elementów konstrukcyjnych dachu przed działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych,
  • stworzenie przestrzeni do montażu efektownych lamp podświetlających mury.

Na rynku dostępne są podbitki w wielu formach oraz kolorach, które wykonuje się z różnych materiałów. Podsufitka dachowa może być zrobiona m.in. z drewna, tworzywa sztucznego PVC oraz blachy.

Podsufitka do dachówki modułowej - co wybrać?

Obecnie w przypadku budowy dachów skośnych, do ich pokrycia bardzo często wykorzystywana jest dachówka modułowa. Blachodachówki od dobrego producenta są proste w montażu, mają efektowny wygląd, a do tego cechują się ponadprzeciętną trwałością. Jeśli konstrukcja dachu jest nimi pokryta, okapy najlepiej wykończyć podsufitką z PVC. Jest lekka, praktycznie nie wymaga konserwacji i charakteryzuje się nowoczesnym designem. Co ważne, dzięki odpowiedniemu malowaniu może doskonale imitować drewno, zarówno jego kolorystykę, jak i unikalną fakturę.

Zamawiaj podbitki dachowe od sprawdzonego producenta

Dobrej jakości i poprawnie zamontowana podbitka z PVC poprawi estetykę budynku. Zdobiąc okap dachu, który pokrywa blachodachówka modułowa, wytrzyma w doskonałym stanie przez długi czas. Jednak, aby tak było, podsufitki zawsze zamawiaj od sprawdzonych producentów, takich jak Galeco. Będą proste w montażu, modne, a do tego niezawodne.