Kompletny, zintegrowany system dachowy - jakie są zalety takiego rozwiązania?

W dobie rosnącej popularności domów o jednolitej bryle nowe rozwiązanie zaproponowane przez naszą firmę – Galeco, jest idealną odpowiedzią na ten trend. Chodzi o instalację Dachrynna, czyli kompletny, zintegrowany system dachowy. W perfekcyjny sposób łączy on pokrycie dachu i elewację budynku z orynnowaniem w postaci ukrytej rynny połaciowej. Jeśli jesteś na etapie budowy domu jednorodzinnego, powinieneś rozważyć jego wybór. W artykule opisujemy najważniejsze zalety tego rozwiązania – poznaj je już teraz!

Czym jest zintegrowany system dachowy Dachrynna?

W ostatnich latach dużym powodzeniem cieszą się metalowe elewacje oraz dachy. Przykładem tego jest blachodachówka modułowa, którą od długiego czasu mamy w swojej ofercie. Jest rozwiązaniem estetycznym, bardzo solidnym i długowiecznym. Z racji zapotrzebowania na takie materiały zaczęliśmy szukać sposobu na to, aby połączyć je z drugim trendem, czyli jednolitymi bryłami budynków. Tak właśnie narodził się produkt Dachrynna. Jest to zintegrowany system, w którym w elementy pokrycia dachu wkomponowane są rynny połaciowe.

Jak zbudowany jest system Dachrynna?

Jego podstawę stanowi dachowy panel na rąbek stojący, który w razie potrzeby można wykorzystać także do pokrycia elewacji. Dzięki systemowi Dachrynna budynek uzyskuje niezwykle spójną formę. Z kolei w jego wnętrzu ukryta jest rynna połaciowa. Orynnowanie jest niewidoczne z zewnętrz i, co najważniejsze, doskonale zbiera deszczówkę nawet w czasie intensywnych opadów. Dla zwiększenia niezawodności tej instalacji odwodnienia dachu rury poziome są zintegrowane z odpływami.

Dachrynna to kompletny system dachowy, który doskonale sprawdza się zarówno na domach z okapem, jak i bez niego. W tym drugim przypadku stanowi świetny wybór dla architektów szukających nietypowych rozwiązań w zakresie wyglądu zewnętrznego budynków. Tę zintegrowaną instalację można zamontować na każdym dachu spadzistym – rynny połaciowe umieszcza się symetrycznie po obu jego stronach.

Jakie są zalety paneli dachowych zintegrowanych z rynną połaciową?

Niewątpliwie jedną z najważniejszych zalet tego rozwiązania jest jego estetyka. Ukrycie orynnowania w dachu sprawia, że całość wygląda niezwykle spójnie, co w unikalny sposób wyróżnia design budynku. Jednak pozytywnych cech zintegrowanego systemu dachowego Dachrynna jest więcej, a pośród nich należy wymienić:

  • możliwość wykorzystania paneli na rąbek do wykończenia elewacji i stworzenia tym samym w pełni jednolitej bryły domu,
  • doskonałą wydajność rynien połaciowych oraz ich idealną szczelność – brak połączeń pomiędzy orynnowaniem poziomym a odpływami,
  • estetykę wykonawczą – instalacja jest precyzyjnie zaprojektowana pod kątem sposobu jej montażu,
  • długowieczność potwierdzoną gwarancją wystawianą przez naszą firmę Galeco,
  • przyjazność środowisku – elementy zintegrowanego systemu Dachrynna, w tym rynny dachowe (połaciowe), pokryte są ekologiczną powłoką ochronną Pural BT w wersji matowej, która wykonywana jest na bazie oleju rzepakowego.

O wszystkich zaletach dowiesz się podczas kontaktu z doradcą naszej firmy, do czego gorąco zachęcamy!

Dachrynna to elegancki i jednocześnie bardzo solidny system dachowy!

Tym, co wyróżnia zaprojektowane przez nas rozwiązanie, jest także jego wyjątkowa solidność. Dachrynna składa się z rynny połaciowej zintegrowanej z odpływem, co niweluje ryzyko wystąpienia przecieków. Jednocześnie jej montaż odbywa się bez konieczności stosowania klasycznych haków – zastosowana jest tutaj zmyślna metoda łączenia na zakładkę.

Na szczególną uwagę zasługuje jednak to, że w przypadku tego systemu dolną część paneli dachowych montuje się na dodatkowym wzmocnieniu. Na odcinku pomiędzy okapem a orynnowaniem mocowane są aluminiowe kątowniki. Zastępują one klasyczne łaty oraz kontrłaty, zwiększając sztywność całej konstrukcji i odporność na czynniki atmosferyczne.

Co ważne, podczas montażu zintegrowanego systemu dachowego Dachrynna brane jest pod uwagę ryzyko pojawienia się nieszczelności w okolicach rynny połaciowej. Zabezpieczeniem na taką ewentualność jest dodatkowa membrana EPDM instalowana pod pokryciem dachu. Układa się ją, podobnie jak wspomniane wcześniej kątowniki, na odcinku od początku okapu aż do wysokości orynnowania.

Już dziś zainwestuj w nowoczesny system Dachrynna od Galeco!

Jak widzisz, nasze rozwiązanie stanowi doskonałą opcję dla każdego, kto poszukuje spójności w architekturze domów jednorodzinnych. Dachrynna to instalacja elegancka, solidna i długowieczna. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o systemie dachowym zintegrowanym z rynną połaciową, już dziś skontaktuj się z doradcą Galeco. Produkujemy panele na wymiar, dlatego z łatwością dopasujesz je do konstrukcji każdego budynku! Do tego możesz wybierać spośród dwóch klasycznych kolorów.