Montaż elementów rynnowych za pomocą systemu kluczykowego

Kluczykowy system to możliwość montażu elementów rynnowych do rynny bez konieczności stosowania dodatkowych łączników i użycia kleju lub innych preparatów uszczelniających. Mechaniczne i bezposrednie połączenie elementów nie pozostawia możliwosci przecieku.

Jednym z produktów, który zaprojektowany został w systemie kluczykowym, jest łącznik na haku w systemie rynnowym Galeco STAL 135. Jest to opatentowane rozwiązanie, które posiada niespotykany dotąd system montażu. Przednie listki łącznika posiadają otwory, w które wprowadzamy kluczyk montażowy. Tworząc dźwignię uzyskujemy optymalną siłę dociągnięcia łącznika do profilu rynny. Dodatkowe podwieszenie łącznika na haku i zastosowanie szerokich uszczelek sprawia,  że łącznik na haku Galeco jest najsolidniejszym produktem tego typu dostępnym na rynku.

Innymi produktami Galeco z kluczykowym systemem montażu są narożniki 90° i jako jedyne na rynku posiadają uszczelkę o szerokości aż 70 mm. Kluczykowy system dociągania do rynny zastosowany we wszystkich czterech listkach zaczepowych narożnika nie pozostawia żadnej możliwości przecieku. Bez użycia klejów lub łączników można skutecznie zamontować rynny bezpośrednio do narożnika.