Montaż maskownicy doczołowej

Maskownica doczołowa jest jednym z widocznych elementów w naszym systemie rynien bezokapowych Galeco BEZOKAPOWY, któremu jest dedykowana. Jej kolor dobierany jest to pokrycia dachowego lub elewacji, natomiast specjalnie zaprojektowany hak doczołowy posiada zamki w dolnej części, dzięki czemu można zatrzasnąć w nim maskownicę.

Maskownicę doczołową montuje się systemem zakładkowym za pomocą secjalnie wystających „listków zakładkowych” z jednej strony elementu, które umożliwiają wsuniecie jednej maskownicy w drugą, bez konieczności przycinania rogów.

Maskownica jest ostatnim elementem w procesie montażu systemu Galeco BEZOKAPOWY, dlatego zakładamy ją wówczas, kiedy poziom rynnowy jest już stabilnie zamontowany. W tym celu zakładamy dwie maskownice na rynnę, a następnie zatrzaskujemy je w dolnej części na zamki haków.

Następnie dosuwamy jedną maskownicę do drugiej uzyskując gładkie połączenie pomiędzy dwoma elementami, które z daleka jest niewidoczne i wygląda estetycznie. Wystające „listki zakładkowe” na skrajnie położonej maskownicy przycinamy ręcznym brzeszczotem.