Rynna połaciowa - nowe, skuteczne rozwiązanie w konstrukcji pokryć dachowych

Galeco DACHRYNNA z rynną połaciową

Działając od 1996 roku w branży orynnowania, w  Galeco nieustannie dążymy do udoskonalania dostarczanych produktów. Staramy się sprostać stale rosnącym oczekiwaniom klientów, a do tego dopasowywać ofertę do dynamicznie zmieniających się trendów budowlanych. Najświeższym owocem wytrwałej pracy specjalistów naszej firmy jest produkt Dachrynna. To unikalny na skalę światową zintegrowany system dachowy, pozwalający architektom projektować domy cechujące się idealnie spójną bryłą. W artykule opisujemy jeden z jego kluczowych elementów – rynnę połaciową. Sprawdź, czym jest oraz poznaj jej zalety!

Co składa się na zintegrowany system dachowy Galeco Dachrynna?

Oferowana przez naszą firmę instalacja 2w1 – Dachrynna, jest zintegrowanym systemem składającym się z pokrycia dachowego oraz orynnowania. Pierwszy z tych elementów to panel na rąbek stojący, który, podobnie jak nasza blachodachówka modułowa Galeco RIGA, wykonany został z blachy stalowej. Jest do tego pokryty przyjazną środowisku, pozbawioną substancji ropopochodnych powłoką ochronną Pural BT MAT. Przeznaczony na dachy dwuspadowe, ma wyprofilowane zagłębienie znajdujące się w odległości 50 cm od dolnej krawędzi. W miejscu tym montowana jest rynna połaciowa, będąca drugim elementem zintegrowanego systemu dachowego Dachrynna – symetrycznie po obu stronach.

Czym jest rynna połaciowa?

Tak samo jak niektóre inne oferowane przez Galeco orynnowanie, jest ona wykonana z wysokiej jakości stali oraz PVC. Takie połączenie czyni ją solidną, odporną na niekorzystne czynniki i lekką jednocześnie. Wielkość jej przekroju to aż 190 mm, dlatego cechuje się dużą wydajnością, doskonale odprowadzając deszczówkę nawet podczas intensywnych opadów. Rynnę połaciową połączyliśmy na stałe z odpływem. Jest ona ukryta w dachu, podobnie jak rury spustowe – montuje się je wewnątrz ocieplenia ścian budynku.

Co ważne, Dachrynna to system, w którym zintegrowane jest nie tylko orynnowanie i pokrycie dachowe. Panele na rąbek stojące można bowiem wykorzystać także do wykończenia elewacji, tworząc jednolitą bryłę budynku. Pokrycie domu metalem w ciemnym kolorze (do wyboru antracyt oraz czerń) czyni jego wygląd nowoczesnym i bardzo estetycznym.

Jakie są zalety rynny połaciowej z systemu Dachrynna?

Modna stylistyka i długowieczność potwierdzona 50-letnią gwarancją systemową to jedne z ważniejszych korzyści, jakie uzyskasz, stawiając na kompletny system dachowy Dachrynna od Galeco. Dotyczy to zarówno paneli na rąbek stojących, jak i zintegrowanych z nimi rynien połaciowych.

Jednak patrząc na to rozwiązanie pod kątem konkretnych, tworzących je elementów, do zalet samego orynnowania należy zaliczyć:

    • doskonałą szczelność, będącą efektem montażu na zakładkę oraz zastosowania stałego połączenia z odpływem,

    • ukrycie rur poziomych w połaci dachowej, a pionowych w ociepleniu budynku,

    • bezpieczeństwo eksploatacji – pod orynnowaniem i poniżej tworzonej przez nie linii montuje się dodatkową membranę EPDM, zapewniającą ochronę w razie pojawienia się nieszczelności,

    • 35-letnią gwarancję techniczną na zintegrowane z dachem rynny połaciowe i 15-letnią na piony spustowe.

Łatwe projektowanie domów z wykorzystaniem zintegrowanego systemu Dachrynna

Na koniec wspomnieć należy o jeszcze jednej ważnej zalecie, którą docenią architekci. Jeśli zajmujesz się projektowaniem domów i chcesz wykorzystywać zintegrowany system dachowy Dachrynna, dostarczymy Ci wszystkie niezbędne dane. Przekazujemy biblioteki BIM oraz CAD, co pozwoli z łatwością wkomponować panele na rąbek stojące i rynny połaciowe w projekt budynku. Jednocześnie specjaliści z naszej firmy zapewniają profesjonalne wsparcie techniczne. Zapraszamy do kontaktu!

Postaw na innowacyjny system Dachrynna od Galeco – zamów go już dziś!

Proponowane przez nas rozwiązanie nie tylko jest odpowiedzią na współczesny trend w budownictwie. To także instalacja wyjątkowo solidna, która po zamontowaniu długo będzie perfekcyjnie spełniać swoje zadania. Więcej informacji na temat tego systemu dachowego zintegrowanego z rynną połaciową uzyskasz podczas kontaktu z Galeco, do którego gorąco zachęcamy. Zapraszamy także do składania zamówień na produkt Dachrynna – tworzące go panele wykonujemy na wymiar!