Rynny tytan-cynk - czy warto?

Stanowią podstawowy element układu odprowadzania wody z dachu, którego konstrukcja bez nich byłaby narażona na niszczenie. Chodzi oczywiście o systemy rynnowe. Niezwykle istotny jest wybór ich modelu. Trzeba pamiętać, że mają one stałą styczność nie tylko z wodą, ale również innymi szkodliwymi czynnikami, jak np. wysokie i niskie temperatury czy promieniowanie UV. Dlatego muszą być odporne na ich działanie, a także wytrzymałe mechanicznie. Najczęściej stosuje się metalowe rynny dachowe, a w ostatnich latach olbrzymią popularnością cieszy się rynna tytan-cynk. Czy warto na nią postawić? Sprawdź!

Czego oczekujemy od rynien dachowych?

Oczywiście system rynnowy montuje się, by sprawnie usuwał wodę deszczową z dachu, żeby nie zalegała na nim, nie stanowiła obciążenia konstrukcji, nie niszczyła powierzchni, nie tworzyła pożywki dla pleśni i grzybów przez zawilgocenie poszycia. Nie ulega jednak wątpliwości, że nie tylko funkcji praktycznych oczekujemy od rynny.

Jako element dobrze widoczny z zewnątrz w dużym stopniu wpływa ona na prezencję budynku, dlatego odgrywa również rolę dekoracyjną. Z tego powodu powinna być ładna i na długo zachować swoje właściwości. Właśnie dlatego nowoczesne systemy rynnowe typu tytan-cynk sprawdzają się świetnie i zdecydowanie warto je zakupić.

Uniwersalny wybór spośród systemów rynnowych

Jedną z zalet takich układów jest ich uniwersalność. Oznacza to, że rynna tytanowo-cynkowa może być zainstalowana na każdym typie poszycia budynku. Dobrze łączy się zarówno z dachówkami, jak i konstrukcjami blaszanymi czy pokrytymi papą. Wystarczy dobrać odpowiedni rozmiar produktu, by cieszyć się eleganckim wyglądem i jednocześnie zapewnić sprawne odprowadzanie deszczówki. W naszym sklepie dostępne są modele w wymiarach 127 i 153 mm, z różnymi elementami spustowymi.

Czym właściwie jest rynna tytan-cynk?

Jest to wysokiej jakości dachowa rynna metalowa, którą tworzy się ze stopu czystego cynku (99,995%) z miedzią, tytanem oraz aluminium. Warstwę zewnętrzną blachy pokrywa się z kolei patyną, która chroni powierzchnię przed procesami korozyjnymi oraz zmianami właściwości fizycznych. To właśnie dlatego systemy rynnowe tytan-cynk są estetyczne i na długo zachowują piękny wygląd. Nawet wieloletni kontakt z wodą oraz różnego rodzaju zanieczyszczeniami nie przyczynia się do pojawiania się rdzy, blaknięcia koloru czy występowania jakichkolwiek innych oznak uszkodzeń.

Rynna o imponującej wytrzymałości

Wzmocnienie cynku domieszką tytanu oraz miedzi i aluminium zapewnia rynnie bardzo wysoką odporność na działanie czynników atmosferycznych. Na tym jednak nie kończą się plusy tego typu produktów. Są one przede wszystkim wytrzymałe mechanicznie, a jednocześnie lekkie. Dzięki temu nie obciążają konstrukcji dachu, nie powodują jego obwieszania, a same mogą przyjąć naprawdę duże obciążenie. Dlatego rynna tytan-cynk świetnie poradzi sobie nawet przy wyjątkowo długotrwałej i obfitej ulewie.

Idealne połączenie = maksymalna skuteczność

Skuteczność systemu odwodnieniowego w dużym stopniu zależy od jakości łączników. W przypadku wielu dostępnych na rynku produktów często występuje problem z przeciekaniem w miejscu zespolenia dwóch części. Dlatego nasze rynny metalowe są lutowane lub klejone, a nie scalane gumowymi elementami, które szybko się rozciągają i przestają zdawać egzamin.

Stawiaj na jakość!

Jeśli chcesz zapewnić w swoim domu sprawne odprowadzanie wody, postaw na nasze profesjonalne dachowe systemy rynnowe wykonane z blachy cynkowo-tytanowej. Jedynie wysokiej jakości układy pozwolą Ci przez wiele lat cieszyć się zarówno z efektywnego odwadniania dachu, jak i eleganckiej prezencji rynien. Oferujemy modele półokrągłe oraz skrzyniowe w różnych rozmiarach. Dzięki temu bez trudu dopasujesz wariant odpowiadający Twoim oczekiwaniom.