Rynny ukryte – optymalne rozwiązanie do dachu bezokapowego

We współczesnym budownictwie jednorodzinnym coraz częściej pojawiają się budynki o prostej bryle. Charakterystycznym elementem takiej konstrukcji jest dach bez okapu, który płynnie łączy się z elewacją. Montaż klasycznych rynien wystających poza krawędź poszycia dachowego zaburzyłby tę wyjątkową spójność. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa – jest nią nowoczesny system bezokapowy od Galeco. Dlaczego jest to optymalne rozwiązanie? Sprawdź już teraz!

Bezokapowy system rynnowy – czym są tzw. rynny ukryte?

Zastanawiasz się, co takiego niezwykłego oferuje specjalny system rynnowy dedykowany do dachów bez okapu? Jego „sercem” jest tzw. rynna ukryta. Montuje się ją w linii z elewacją, mocując np. do zakończeń krokwi. Gdy instalacja odprowadzająca wodę z połaci zostanie już przygotowana, całość ukrywa się za maskownicami. W efekcie fasada budynku dalej płynnie łączy się z pokryciem dachowym, a więc nowoczesna bryła domu zostaje w pełni zachowana.

Jakie są najważniejsze zalety nowoczesnych rynien ukrytych?

Rosnąca popularność orynnowania do dachów bezokapowych wynika z wielu zalet tego rozwiązania. Nowoczesne rynny ukryte to przede wszystkim:

  • możliwość estetycznego schowania rur odpływowych pod elewacją,
  • ogromne możliwości dostosowania instalacji do formy oraz wyglądu zarówno fasady budynku, jak i pokrycia dachowego,
  • ponadprzeciętna trwałość wynikająca z ograniczonej ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne,
  • stosunkowo prosty montaż w przypadku wyboru gotowych systemów bezokapowych od Galeco.

Produkowane przez naszą firmę rynny ukryte są przy tym bardzo solidne. Wykonujemy je łącząc ze sobą wytrzymałą stal z wysokiej jakości tworzywem PVC-U. Elementy metalowe są profesjonalnie ocynkowane, a do tego zabezpieczone nowoczesną powłoką polimerową.

Czas rozwiać mity związane z bezokapowymi systemami rynnowymi!

Ponieważ od lat sprzedajemy rynny bezokapowe, doskonale wiemy, jakie obawy mają osoby planujące ich zakup. Wiele z nich wynika z szerzących się mitów związanych z tego typu systemami rynnowymi, które chcemy teraz obalić. Wybierając nowoczesne orynnowanie od Galeco, zyskujesz pewność, że:

  • odprowadzanie wody będzie efektywne – kształt i wielkość profili rur precyzyjnie dobieramy do powierzchni pokrycia dachowego,
  • instalacja będzie idealnie szczelna, jeśli tylko jej montażem zajmą się odpowiednio przeszkoleni specjaliści,
  • na rynny ukryte udzielamy na nie aż 10-letniej gwarancji, a więc ich montaż to inwestycja na lata,
  • unikniesz ryzyka zamarzania wody w rurach odpływowych – wystarczy dokupić specjalne przewody grzejne montowane wewnątrz systemu rynnowego.

Postaw na estetykę, trwałość i wydajność rynien do systemu bezokapowego!

Jeśli chcesz zachować prostą bryłę domu, wybór rynien ukrytych to rozwiązanie optymalne. Instalacja będzie estetyczna, trwała i wydajna, gdy tylko postawisz na rozwiązania od Galeco. Sprzedajemy nowoczesne systemy bezokapowe, dopasowane do budynku i objęte długą gwarancją. Skontaktuj się z nami i już dziś skorzystaj z oferty!