Rynny ukryte – optymalne rozwiązanie do dachu bezokapowego

We współczesnym budownictwie jednorodzinnym coraz częściej pojawiają się budynki o prostej bryle. Charakterystycznym elementem takiej konstrukcji jest dach bez okapu, który płynnie łączy się z elewacją. Montaż klasycznego orynnowania wystającego poza krawędź poszycia dachowego zaburzyłby tę wyjątkową spójność. Na szczęście istnieje ciekawa alternatywa – jest nią nowoczesny system bezokapowy od Galeco, który tworzą rynny ukryte. Dlaczego jest to optymalne rozwiązanie? Sprawdź już teraz!

Bezokapowy system rynnowy – czym są tzw. rynny ukryte?

Zastanawiasz się, co takiego niezwykłego oferuje specjalny system rynnowy dedykowany do dachów bez okapu? Jego „sercem” jest tzw. rynna ukryta. Montuje się ją w linii z elewacją, mocując np. do zakończeń krokwi. Gdy instalacja odprowadzająca wodę z połaci zostanie już przygotowana, całość ukrywa się za maskownicami. W efekcie fasada budynku dalej płynnie łączy się z pokryciem dachowym, a więc nowoczesna bryła domu zostaje w pełni zachowana.

Również rury spustowe montowane są w taki sposób, aby zachować spójną estetykę budynku. Pionowe rury mocuje się w elewacji, a następnie maskuje, pozostawiając równą powierzchnię. Dodatkowo w skład elementów tworzących ukryte systemy bezokapowe od Galeco wchodzą obudowy termoizolacyjne. Służą one do obłożenia rur spustowych z każdej strony. Rozwiązanie to przyczynia się do eliminacji ewentualnych mostków termicznych, przez które ciepło mogłoby uciekać z wnętrza domu.

Jakie są najważniejsze zalety nowoczesnych rynien ukrytych?

Rosnąca popularność orynnowania do dachów bezokapowych wynika z wielu zalet tego rozwiązania. Nowoczesne rynny ukryte to przede wszystkim:

  • możliwość estetycznego schowania rur odpływowych pod elewacją,
  • ogromne możliwości dostosowania instalacji do formy oraz wyglądu zarówno fasady budynku, jak i pokrycia dachowego,
  • ponadprzeciętna trwałość wynikająca z ograniczonej ekspozycji na trudne warunki atmosferyczne,
  • stosunkowo prosty montaż w przypadku wyboru gotowych systemów bezokapowych od Galeco.

Produkowane przez naszą firmę rynny ukryte są przy tym bardzo solidne. Wykonujemy je łącząc ze sobą wytrzymałą stal z wysokiej jakości tworzywem PVC-U. Elementy metalowe są profesjonalnie ocynkowane, a do tego zabezpieczone nowoczesną powłoką polimerową.

Czas rozwiać mity związane z bezokapowymi systemami rynnowymi!

Ponieważ od lat sprzedajemy rynny bezokapowe, doskonale wiemy, jakie obawy mają osoby planujące ich zakup. Wiele z nich wynika z szerzących się mitów związanych z tego typu systemami rynnowymi, które chcemy teraz obalić. Wybierając nowoczesne orynnowanie od Galeco, zyskujesz pewność, że:

  • odprowadzanie wody z dachu bez okapu będzie efektywne – kształt i wielkość profili rur precyzyjnie dobieramy do powierzchni pokrycia dachowego,
  • instalacja będzie idealnie szczelna, jeśli tylko jej montażem zajmą się odpowiednio przeszkoleni specjaliści,
  • na rynny ukryte udzielamy na nie aż 10-letniej gwarancji, a więc ich montaż to inwestycja na lata,
  • unikniesz ryzyka zamarzania wody w rurach odpływowych – wystarczy dokupić specjalne przewody grzejne montowane wewnątrz systemu rynnowego.

Co wyróżnia ukryte systemy rynnowe Galeco do dachów bezokapowych?

Jeśli chcesz zainwestować w rynny bezokapowe, wybór naszego rozwiązania sprosta wszystkim Twoim oczekiwaniom. Ukryty system rynnowy od Galeco odznacza ponadprzeciętna szczelność. Jeżeli tylko zostanie prawidłowo zamontowany, dzięki przemyślanym rozwiązaniom konstrukcyjnym, będzie praktycznie bezobsługowy przez lata.

Bardzo istotny jest także prostokątny profil poziomu rynnowego. Ułatwia on estetyczne wkomponowanie rynny w konstrukcję dachową. Jednak przede wszystkim zwiększa wydajność instalacji odprowadzającej deszczówkę.

Naszą ofertę przygotowaliśmy także z myślą o architektach. Jeśli zajmujesz się projektowaniem domów wyposażonych w dachy bezokapowe, udostępnimy Ci rysunki CAD/BIM z systemem rynnowym. Dzięki nim będziesz mógł precyzyjnie rozplanować rynny w przygotowywanym projekcie budynku.

Ukryte systemy rynnowe do dachów bezokapowych są proste w konserwacji

Dla przedłużenia żywotności orynnowania należy regularnie weryfikować jego stan techniczny i usuwać zanieczyszczenia z rur. Choć rynny poziome w systemach bezokapowych od Galeco są ukryte, tak dostanie się do nich w celu przeprowadzenia powyższych prac, jest proste. Wszystko to dzięki zmyślnie zaprojektowanym hakom doczołowym.

Te przytwierdzone do dachu elementy podtrzymujące orynnowanie zostały wyposażone w opatentowane zamki zatrzaskowe. Mocuje się w nich maskownice, które w razie potrzeby można zdemontować.

Czy warto wyposażyć dach bezokapowy w rynny ukryte?

Udzielenie jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie jest niemożliwe, gdyż wszystko zależy od indywidualnych preferencji. Orynnowanie montowane na zewnątrz budynku, jeśli tylko zostanie odpowiednio dobrane do powierzchni dachu, z pewnością skutecznie odprowadzi z niego deszczówkę. Na rozwiązanie takie decydują się przede wszystkim osoby lubiące tradycyjny styl budownictwa, ponieważ jednym z jego wyznaczników są dobrze widoczne z zewnątrz rynny dachowe półokrągłe lub rynny kwadratowe dostępne w systemie Galeco STAL2 lub Galeco PVC2.

Z kolei miłośnicy nowoczesnej stylistyki, a więc rozwiązań nowatorskich, powinni kierować się w stronę ukrytych systemów rynnowych do dachów bezokapowych. Są minimalistyczne – schowane za maskownicami pozwalają na pełne zachowanie bryły budynku. Co bardzo istotne, w przypadku wyboru orynnowania od Galeco, możesz mieć pewność, że doskonale spełni ono swoje podstawowe zadanie. Będzie efektywnie odprowadzać wodę deszczową i roztopową z połaci dachowej, odznaczając się przy tym ponadprzeciętną odpornością na niekorzystne czynniki atmosferyczne oraz uszkodzenia mechaniczne.

Postaw na estetykę, trwałość i wydajność rynien do systemu bezokapowego!

Jeśli chcesz zachować prostą bryłę domu, wybór rynien ukrytych do dachu bez okapu to rozwiązanie optymalne. Instalacja będzie estetyczna, trwała i wydajna, gdy tylko postawisz na rozwiązania od Galeco. Sprzedajemy nowoczesne systemy bezokapowe, dopasowane do budynku i objęte długą gwarancją. Skontaktuj się z nami i już dziś skorzystaj z oferty!