Rynny bezokapowe – co to takiego?

Rynny bezokapowe to rynny dachowe z systemu Galeco BEZOKAPOWY, który został wprowadzony na rynek w 2012 r. jako nowoczesny i innowacyjny produkt w zakresie orynnowania. Innowacyjność tego systemu polega na nowatorskich rozwiązaniach połączenia trzech materiałów: stali, tworzywa pcv i ocynku do wyprodukowania systemu rynnowego, który jest niewidoczny z zewnątrz budynku.

Tak powstał system bezokapowy, który jest dedykowany budynkom bez tradycyjnego okapu, śmiałym projektom architektonicznym, które zakładają prostą i zwartą bryłę, estetyczne wykończenie, a także minimalizm.

System bezokapowy znakomicie wpasowuje się w nowoczesne trendy budowlane, które bazują na tzw. stylu skandynawskim, który poniekąd jest surowy, prosty i minimalistyczny, ale jednocześnie elegancki, estetyczny i o najwyższym poziomie designu.

Obecnie architekci, a także inwestorzy, wręcz prześcigają się w projektowaniu i realizacji nowoczesnych domów, które coraz częściej przybierają kształt tzw. nowoczesnej stodoły. Są to budynki na planie prostokąta z dachem dwuspadowym, czasami łączonym z dachem płaskim. Pomijają wszelkie jaskółki, wykusze czy zbędne załamania w bryle budynku.

System bezokapowy jest idealną odpowiedzią na takie potrzeby. Każdy budynek musi mieć zainstalowany system rynnowy lub system odwodnienia dachu płaskiego, gdyż wodę opadową należy odprowadzić poza obręb budynku. System bezokapowy oprócz tej podstawowej funkcjonalności posiada również walory estetyczne. Rynna montowana jest tuż pod krawędzią dachu i zakrywana jest maskownicą, najczęściej w kolorze pokrycia dachowego, natomiast rury spustowe prowadzone są w warstwie ocieplenia budynku i docelowo zakrywane tynkiem. Spust wykonany jest z tworzywa pvc, a jego poszczególne elementy łączone są za pomocą kleju agresywnego, który daje trwałe ich połączenie. Takie rozwiązanie, zanim trafiło na rynek, zostało poddane próbie szczelności i otrzymało certyfikat Instytutu Techniki Budowlanej.

Można więc powiedzieć, że prawidłowy montaż rynien w tym systemie daje gwarancję na brak awaryjności.

Więcej informacji nt. systemu bezokapowego znajdziesz tutaj.