11 paź
Pawilon Naturalny to projekt demonstracyjno-badawczy Koła Naukowego... więcej »
24 wrz
Dobór odpowiedniej ekipy do budowy dachu i montażu orynnowania to... więcej »

„Widzenie” rynny okiem architekta

11 wrz 2018

Galeco jako producent nowoczesnych i zarazem „niewidocznych” systemów rynnowych jest jednym z partnerów tegorocznej XXII edycji Ogólnopolskich Spotkań Studentów Architektury, które odbędą się w dniach 13-21.10.2018 w Łodzi, co w pewien sposób nawiązuje do motywu przewodniego jakim jest „Widzenie”. Postrzeganie i widzenie rynny okiem architektów może być bardzo różne. Rynna może stanowić znaczący element w architekturze budynku, lecz równie dobrze architekt może chcieć zastosować tzw. ukrytą rynnę, która nie będzie burzyć harmonii bryły. Galeco właśnie w takich sytuacjach wychodzi naprzeciw projektantom, oferując system bezokapowy – czyli rynny niewidoczne, schowane w elewacji budynku w warstwie ocieplenia. 

"Widzenie” to temat przewodni OSSA Łódź 2018. Wydarzenie to odbywa się z inicjatywy studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej i jest jednocześnie świętem studentów architektury, które każdego roku wędruje do innego z polskich miast, skupiając uczestników warsztatów wokół przewodniego motywu, tematu-hasła sugerującego spojrzenie na otaczającą przestrzeń.

W tegorocznych warsztatach OSSA uczestnicy wspierani będą przez wybitnych architektów, zarówno teoretyków, jak i praktyków, ale również humanistów, artystów, społeczników i kuratorów. Projektując i dyskutując o przestrzeni w ujęciu architektonicznym, urbanistycznym i mentalnym, uczestnicy zastanowią się nad tym, czy i gdzie występują granice pomiędzy patrzeć, widzieć i zobaczyć. 

Serdecznie zapraszamy!